Blog

03.07.2019

Numer PESEL dla cudzoziemca

Jedynym z kroków, jakie powinien przedsięwziąć cudzoziemiec chcący podjąć pracę w Polsce jest uzyskanie numeru PESEL. PESEL jest potrzebny do tego, aby przedsiębiorca mógł poprawnie wypełnić swój obowiązek i  prawidłowo sporządzić dokumentację dotyczącą podatku PIT i składek ZUS od wynagrodzenia.

Czytaj więcej
24.06.2019

500+ dla cudzoziemców

Świadczeniem mogącym najbardziej przyciągać obcokrajowców jest 500+, które na dobre zagościło na polskim gruncie. Jednak nie tylko obywatele naszego kraju mają prawo do korzystania z tego programu. W świetle obowiązującej ustawy i jej ostatniej nowelizacji, rządowe pieniądze mogą uzyskać również cudzoziemcy.

Czytaj więcej
17.06.2019

Jakie trudności można napotkać zatrudniając cudzoziemca?

Zatrudnianie cudzoziemca to nie tylko dokumenty i ciąg procedur, lecz także szereg terminów, których należy przestrzegać oraz poprawna komunikacja na linii pracodawca – pracownik. Z dzisiejszego wpisu dowiecie się, jakie trudności mogą spotkać przedsiębiorcę przyjmującego do pracy obcokrajowca i jak sobie z nimi radzić.

Czytaj więcej
10.06.2019

Jak rozliczyć cudzoziemca pracującego w Polsce?

Jedną z przyczyn, przez którą pracodawcy nie decydują się na zatrudnienie cudzoziemca jest nieznajomość przepisów i procedur związanych z jego rozliczeniem. W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, jakie obowiązki nakłada na przedsiębiorcę prawo podatkowe.

Czytaj więcej
03.06.2019

Jak zatrudnić cudzoziemca? Przewodnik krok po kroku

Twoje przedsiębiorstwo pustoszą braki kadrowe i wciąż brak Ci rąk do pracy? Chciałbyś zatrudnić cudzoziemca, ale nie wiesz jak? Dzięki naszemu poradnikowi „Jak zatrudnić cudzoziemca krok po kroku?” procedura przyjęcia do pracy obcokrajowca nie będzie stanowiła dla Ciebie żadnego problemu!

Czytaj więcej
27.05.2019

Dlaczego warto zatrudniać pracowników z Uzbekistanu, Tadżykistanu i Kazachstanu?

Zapraszamy do przeczytania kolejnego artykułu na naszym blogu! Z tego wpisu dowiecie się, jakie korzyści płyną z przyjmowania do pracy cudzoziemców z Uzbekistanu, Kazachstanu i Tadżykistanu.

Czytaj więcej