fbpx

Blog

18.05.2020

Cenimy Wielkich, Wspieramy Małych

W PROFIT4YOU zatrudniamy setki cudzoziemców z Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Ale w swojej działalności koncentrujemy się nie tylko na biznesie. W myśl hasła, które przyświeca naszej działalności Wartością są ludzie,  wspieramy tych, którzy najbardziej tego potrzebują w ramach cyklicznej akcji charytatywnej Cenimy Wielkich,Wspieramy Małych.

Czytaj więcej
28.04.2020

Cudzoziemcy w Polsce cz. II – praca w Profit4You

Tym razem przyjrzymy się opinii na temat współpracy z naszą firmą oraz poznamy jak nasi pracownicy oceniają komunikację z koordynatorami i brygadzistami.

Czytaj więcej
07.04.2020

Cudzoziemcy w Polsce – oczekiwania i perspektywy

Na początku roku poprosiliśmy pracowników PROFIT4YOU o wypełnienie obszernej ankiety dotyczącej życia i pracy w Polsce. Zapytaliśmy między innymi o oczekiwania, plany na przyszłość, refleksje i doświadczenia.

Czytaj więcej
02.03.2020

Pracownicy z Azji Środkowej – dlaczego warto ich zatrudnić?

Dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców chcących rozwiązać problem braków kadrowych i wysokiej rotacji jest otworzenie się na pracowników z Azji Środkowej. Przeczytaj, dlaczego warto zatrudniać pracowników z Uzbekistanu, Kazachstanu i Tadżykistanu.

Czytaj więcej
24.02.2020

Cudzoziemcy chcą żyć w Polsce

Jeszcze kilka lat temu panował trend polegający na tym, że cudzoziemcy przyjeżdżali do Polski jedynie na parę miesięcy, w ciągu których pracowali możliwie jak najintensywniej i wracali z powrotem do swoich domów. Teraz sprawy bardzo się zmieniły. Pracownicy ze Wschodu chcą przyjeżdżać do naszego kraju nie tylko po szybki zarobek, ale również pragną osiedlać się na dłużej. Tę tendencję obserwujemy także wśród naszych pracowników, a statystyki opublikowane przez UDSC dodatkowo to potwierdzają.

Czytaj więcej
17.01.2020

Program „Rodzina PROFIT4YOU”

Pracownicy zza wschodniej granicy nie traktują już Polski wyłącznie jako kraju, do którego przyjeżdża się po szybki zarobek, a coraz częściej widzą ją jako miejsce do życia. Według badań z 2019 r. cudzoziemcy chcą nie tylko zostawać w naszym kraju na dłużej, ale też sprowadzać tutaj swoje rodziny. Jednak polski system nie zawsze sprzyja obcokrajowcom pragnącym sprowadzić do naszego kraju bliskich i rzuca im kłody  w postaci skomplikowanych procedur.

Czytaj więcej